2011-12-23

todays news // Kate loves Mc"Queen"

photos: zimbio.com

*Bundan sonra sizlere farklı bir köşeyle mümkün olduğunca sık moda haberleri verece-ğiz. Evet "Biz". Çok samimi bir arkadaşım bize "içerden" haberler getirecek. Biraz sivri dillidir ama zamanla alışırsınız.. Sendeyiz "K" ;)
Geçtiğimiz pazartesi Kate Middleton beyaz atlı pembe yanaklı prensi ve kayınbiraderi ile The Sun Military Awards’ a katıldı. Ödül töreni Londra Kraliyet Savaş Müzesi’ ndeydi.  Alexander McQueen gelinliği ile aldığı övgülerin etkisinden kurtulamayan düşesimiz yine Sarah Burton imzalı kadife tuvaletiyle karşımızda. (Umarım bir gün kendisi bu sevdadan vazgeçip Christopher Kane’ in kapısını çalacak!) Neyseki bu gibi davetler sayesinde düğünde takılanlar da bir bir karşımıza çıkıyor. Clarance House sözcüsünün açıklamasına göre üzerindeki pırlanta takılar yakın bir aile dostunun hediyesiymiş...
*From now on we have a new topic "news" and of course about fashion. Yes i said "we", cause one of ma very best friends gonna write fashion news from "inside";) He has a sharp language but i m sure u gonna get use to him. Okey "K" is on board now!
Late monday Kate Middleton & her prince charmed with pink cheeks attended the Sun Millitary Awards at the Imperial War Museum in London. I guess she could not be able to get over the compliments after her McQueen wedding dress, that is why she wanted to keep the attention again with a  velvet dress with the signature of Sarah Burton. (I hope one day she is gonna knock Christopher Kane' s door!) Whatever luckily by the help of these events we have the opportunity to see the jewelry that she has been given on her wedding. A spokesman from Clarance House said that that jewelries are gift of a very close family member..

Hiç yorum yok: