2010-11-23

todays fav. // ma colours

photo by me

Tekrar geri döndüm, tembel blogger olduğum için özür...malum bayram dolaylı birleşen kocaman tatil ve bu tatilini Londra' da geçiren bir ben olunca uzun süreli sessizliğimin makul bir açıklaması oluyordur umarım :) 
hemen günün favorisine dönersek, son zamanlardaki renk&kalite olarak kalbimde taht kuran American Apparel ojeler, bu kışın cerryy fav. renkleri olacakları kesin. Canım ülkemde sanırım satılmıyorlar, ya da henüz ben keşfedemedim...
He bu arada Londra nasıldı derseniz >"bence Londra ikiye ayrılıyor; kış soğuğunda çorapsız yazlık açık ayakkabıyla gezinenler (ki suratlarındaki üşümüyorum ifadesine saygım sonsuz), ve çoraplı gezineler :)"
I'm back again, sorry for being a lazy blogger but really I have a good reason, I was in London for a holiday so I hope that makes sense :)
If we turn back to todays fav., those American Apparel nail polishes are ma lately obsession, the quality&colours are really good. Those colours will be cerryy fav.colours of this winter.
And if you wonder how was London > "I think there are two kinds of Londoners; the ones wearing no socks with sandals or peeptoes and feeling no cold weather (and i really appreciate this look),and the others who wear socks :)

2 yorum:

Irina dedi ki...

what a lovely post!!! i just came across your blog and i have to say i loved it! i went back all your posts... it's amazing!!! your style is incredible!!! check out my blog too... if you like it follow me and i promise i'll do the same..;)))

www.fullclosetbutnothingtowear.blogspot.com
kisses

cerryy dedi ki...

thank u for ur lovely comments ;)
i wil check for sure ;)